14 spotkań trwała przygoda z Centralną Ligą Juniorów U-15 zespołu Akademii Piłkarskiej Junior Białystok. O minionej rundzie i postępach w rozwoju piłkarzy zapytaliśmy trenera tej drużyny Artura Woronieckiego.

Jak Trener  ocenia swój zespół pod kątem rozwoju poszczególnych zawodników?

Postęp jaki zrobili zawodnicy w przeciągu tych 3 m-czy grania był bardzo zauważalny . Ale to wymagające środowisko powodowało że chcieliśmy  szybciej się rozwijać . Cześć chłopaków poczyniła duży krok w swoim rozwoju a część jeszcze nie jest w stanie podołać takim wymogom . Ale każdy ma swój czas i ten czas na pewno nadejdzie .

Jaką ocenę, w skali 1-10, wystawiłby Trener swojej drużynie za tę rundę ?

Skala trudności w rozgrywkach CLJ U-15 była nieporównywalna do rozgrywek wojewódzkich . Myślę że mocna 6 , to taka odpowiedź drużyny na jakość naszej gry na tym poziomie. Jakość i potencjał piłkarski zawodników LEGII , POLONII czy WISŁY Płock pokazał nam drogę którą podążamy , ale zdecydowanie za wolno !

Jaki Pana zdaniem był najlepszy i najsłabszy mecz w waszym wykonaniu w tej rundzie?

14 spotkań na poziomie CLJ to 14 różnych historii . Od 1:6 z LEGIĄ W-wa , poprzez 1:0 z WISŁĄ Płock po 1:1 z ESCOLA W-wa. W każdym meczu mieliśmy i te słabsze momenty ale i te dobre . Nie było jednego spotkania w którym bylibyśmy tylko tłem dla przeciwników .Zdarzały się mecze w których jedna połowa była fatalna w naszym wykonaniu jak z POLONIĄ a z kolei druga bardzo dobra jak z ŁAF Łódź . To jest ten proces rozwoju zawodników .

Jakie cele stawiacie sobie na wiosnę?

Wracamy do ligi wojewódzkiej i będziemy rywalizować z zespołami z województwa . Ale jak raz posmakowaliśmy tego lepszego piłkarskiego świata to chcemy tam wrócić . Dla rozwoju zawodników i kierunku pracy który w skali roku okazał się właściwy . Gry kontrolne z silnymi przeciwnikami plus 2 bardzo dobre turnieje (WROCŁAW i BERLIN ) to plan na najbliższe pół roku .

Dziękujemy za rozmowę. Trenerami rocznika 2009 są Artur Woronieckiego i Adam Kozłowskiego