Za zespołem z rocznika 2015  bardzo udana jesienna część sezonu. Podpytaliśmy Trenera drużyny Marcela Formejstera co słychać u naszych „gladiatorków”.

Jak oceniasz twój zespół pod kątem rozwoju poszczególnych zawodników?

Zespół pod kątem rozwoju zawodników oceniam bardzo pozytywnie. Jako trenera cieszy mnie bardzo fakt, że u każdego z chłopców można wskazać jakąś umiejętność, którą poprawił w ostatnim czasie. Poprawie uległy przede wszystkim umiejętności techniczne, z naciskiem na drybling oraz podanie i przyjęcie piłki. Zwróciłbym też uwagę na odważną grę, w której chłopcy wykazują się kreatywnością oraz nie boją się podejmować ryzykownych decyzji, dzięki czemu na boisku są pewni siebie. Chcemy, żeby nasi zawodnicy tak grali, jest to najlepsza droga do ich rozwoju.

Jaką ocenę, w skali 1-10, wystawiłbyś swojej drużynie za tę rundę i dlaczego?

Ciężko mówić tutaj o konkretnej skali ocen, ponieważ każdy rozwija się w swoim tempie. Natomiast gdybym miał zdecydować się na ocenienie mojej drużyny, wystawiłbym ósemkę, ponieważ pomimo ich znakomitej postawy, potrzeba jeszcze wiele pracy do przygotowania ich do gry na seniorskim poziomie w przyszłości. Na moją ocenę składa się przede wszystkim postęp chłopców, jaki dokonali w tym okresie. Wyróżniłbym również styl, jaki prezentowaliśmy w meczach z innymi drużynami. Cieszy też fakt, że bardzo dobrze radziliśmy sobie na turniejach, w których występowały drużyny z innych województw, nie tylko z podlaskiego.

Jakie cele stawiacie sobie na wiosnę?

Cele na wiosnę pozostają niezmienne. Chcemy dalej podążać określoną już ścieżką, której celem jest rozwój zawodników. Będziemy do tego dążyć poprzez dobrą pracę na treningach oraz rywalizację z innymi drużynami. Chłopcy do rozwoju potrzebują odpowiedniego środowiska, dlatego zamierzamy brać udział w różnych turniejach z silnymi przeciwnikami. Chcemy by chłopcy dalej podnosili swoje umiejętności i żeby jak najwięcej z nich zagrało kiedyś na seniorskim poziomie. Nie stawiam drużynie żadnego celu wynikowego, gdyż nie jest to kwestia, na którą najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę. Dzięki temu zawodnicy będą mogli skupić się na holistycznym rozwoju oraz doskonaleniu swoich umiejętności.

Dziękujemy za rozmowę.